„Na počátečním skoku by mohla být surfovací vlna“ tato věta z úst trenéra Dukly a bývalého reprezentatnta ČR ve vodním slalomu Jana Vondry to celé odstartovala. V momentě, kdy se armádní středisko Dukla rozhodlo dále neprovozovat  svůj tréninkový areál na pražské Štvanici, jsme začali hledat model budoucího využití, který by dokázal zajistit dlouhodobou udržitelnost bez vydatné podpory armádních peněz a umožnil přístup veřejnosti.

Tak začal příběh stavby surfovací vlny a postupné tvorby projektu přesunu celé dráhy.

Prvním milníkem bylo setkání s Vojtou Barešem, který se profesionálně zabývá navrhováním různých typů vodních děl a výukou tohoto téma na pražské ČVUT.

Vojta se chopil návrhu kosntrukce, se kterou jsme se následně začali ucházet o podporu veřejnosti skrze crowdfundingovou platformu HitHit.

V dubnu 2022 se podařilo z nasbíraných prostředku původní verzi vlny realizovat, ovšem komplexita vodního díla nás zradila a vlivem několika dílčích pochybení vlna nefungovala podle našich představ. Následovalo vlmi složité období hledání východiska s limitovanými zdroji na rekonstrukci. O projektu přestavby si přečtěte v článku „Jarní fuckup“.