V první řadě by bylo asi dobré vysvětlit, proč jsme se vlastně rozhodli uspořádat crowdfundingovou kampaň. Jedním z našich motivů bylo vybrat pomocí milníků kampaně požadovanou částku na stavbu vlny, přípravné práce a vše potřebné k zprovoznění vlny. Důležitější ale bylo zjištění toho, zda vůbec má cenu river surfovou vlnu v Praze dělat a jestli bude o takovou věc zájem.

Vraťme se zpátky na začátek. Kampaň byla spuštěna 24. 9.2021, což je skoro o půl roku později než jsme původně plánovali a celkem to shrnuje i průběh celého projektu. Člověk si může plánovat jak se mu zlíbí a občas se všechno jednoduše zasekne na drobné maličkosti a deadliny jdou do kopru. Zcela upřímně, začátek jsme rozhodně neodstartovali velkolepě, spíš jsme sportovní terminologií lehce “zaspali na startu” a pak potřebný hype horko těžko doháněli.

 

Pro Hithit je potřeba vždy natočit vysvětlující video o projektu. My jsme se rozhodli vysvětlit podstatu propojení všech možných i nemožných vodních sportů na jednom přátelském kanálu. Natáčení probíhalo brzo ráno v díky covidu vyprázdněné Praze, bez jakéhokoliv povolení a pro všechny to byl myslím velmi nezapomenutelný zážitek. Končilo se na Štvanici, kde vznikla již ikonická fotka s Pražským hradem v pozadí.

 

Bylo nám jasné, že je potřeba zapojit co nejvíc známých osobností. Vyhledávali jsme osobnosti se zájmem v surfování a vodních sportech nakonec z toho vypadly Bára Poláková a Eva Samková, nyní Adamczyková, které se staly tvářemi kampaně. Oběma bychom chtěli touto formou ještě jednou moc poděkovat. Jejich nadšení do projektu, ochota improvizace a míra dobrodružství nás velmi nakopla k dalším krokům. Dnes už legendární natáčení v 6 ráno na vypuštěném kanálu, kdy jsme museli stihnout čtyři záběry během tří hodin bez předem jasného natáčecího plánu mluví za vše. A nebojte, o holkách ještě určitě uslyšíte.

Od začátku nám dávalo největší smysl spojit se s Pražským serfovým klubem, který do celé kampaně přinesl spoustu odměn. Jejich odměnu “Pražskej serfař 1.0” jsme museli dokonce vypsat dvakrát, protože poprvé se po ní jen zaprášilo. Spolupráce nadále pokračuje, jsou pro nás velmi důležitým partnerem. V budoucnu chceme nabízet lektorské hodiny pro začátečníky na vlně ve spolupráci s jejich instruktory a momentálně spojujeme síly v budování Loděnice na Štvanici.

 

Určitě se nepodařilo vyjmenovat všechny podporovatele. Velký dík patří hlavně vám všem, kdo jste naváhali a podpořili tento projekt. Celkem vás bylo 638 a zcela to naplnilo námi zamýšlený účel této kampaně – zjistit, jestli tento projekt někoho zajímá.

 

Tímto se dostáváme k poslednímu bodu a to doručení odměn. Víme, že je to velké téma, od ukončení projektu uběhl více než rok. Děláme maximum pro to, aby jste odměny mohli užít naplno na vlně, která na to bude stoprocentně připravená. Momentálně testujeme veškerý provoz tak, aby následující sezona již byla plnohodnotná a vy jste odcházeli z vlny s úsměvem na tváři.

 

Přijďte se sami přesvědčit již 1. dubna na Štvanici, kde pro vás chystáme Opening event celého projektu a kde se dozvíte ještě daleko víc detailů.

 

Mějte se krásně a brzy na viděnou na vlnách nebo na baru. 🤙